Meyvelerin Faydaları

Tarih: 30.06.2011 Saat: 13:56 Ekleyen: admin

MEYVELERIN FAYDALARI VITAMIN VE MINERAL DEPOSU OLAN MEYVELERIN FAYDALARI SAYMAKLA BITMIYO

Meyvelerin Faydaları

Meyvelerin Faydaları haberi

Vitamin ve Mineral deposu olan meyvelerin faydaları saymakla bitmiyo

20 kirazda 12 - 25 miligram arası antosiyanin Maddesi bulunuyor ve bu maddenin ağrı kesici etkisi aspirinden on kat daha fazla. Kolesterolü ve kan şekerini düşüren kiraz, kabızlığı da gideriyor. Kirazda bulunan flavanoidler, vücuttaki zehri temizliyor ve antioksidan etki yapıyor. Kiraz, nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olur, böbreklerin taş ve kum yapmasını önler ve varsa zamanla döker. Safra kesesi taşının dökülmesine de yardımcı olur. Ayrıca yüzde oluşan sivilcelerin giderilmesini sağlamaktadır.

Çilek strese iyi geliyor. Çilek, sigara dumanının etkilerini azaltıyor. Çocuk felci ve ağız-deri yaralarına yol açan virüsleri öldürücü etkisi bulunuyor. Kansere yakalanma riskini azaltıyor, mide ve bağırsak zayıflıklarını gideriyor. Safra kesesi hastalıklarına iyi geliyor ve yüksek ateşi düşürüyor. Dişlere ve diş etlerine iyi geliyor, diş taşlarının oluşmasını engelliyor ve cilde canlılık kazandırıyor.

Karpuz, böbreği temizliyor, Astım, damar tıkanıklığı, diyabet, kolon kanseri ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Karpuz çekirdeklerindeki cucurbocitrin adlı madde, kan basıncını düşürmeye ve düzenlemeye yardımcı oluyor. Kabuğundaki çinko, iktidarsızlığa iyi geliyor.

Kavun, kanı temizliyor ve antioksidan özelliği bulunuyor. Endişe ve uykusuzluğa iyi geliyor, bağırsak ve Cilt Kanserine karşı tavsiye ediliyor.

Şeftali, kalp rahatsızlıklarına ve kansere karşı koruyor. Sindirim sistemini çalıştırıyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Kayısı, kansızlığa iyi geliyor. Güzel bir cilt ve saç için olumlu etkileri bulunuyor. Özellikle Akciğer Kanseri, kalp hastalıkları ve kataraktın önlenmesinde yardımcı oluyor. Kemik erimesini önlüyor, sinirleri gevşetiyor ve uyku veriyor. Kabızlık çeken ve sindirim sisteminde sorun yaşayanlar için faydalı. Sabahları aç karnına yenilen kuru kayısı, sindirim açısından faydalı olmanın yanı sıra cilde de canlılık katıyor.

Muz, kalp ve kas sistemine yararlı. Yorgunluğa ve ishale birebir. Yüksek tansiyonu önleyici özelliğe sahip. Uykuyu düzene sokuyor, ülseri önlüyor ve ülser yaralarının tedavisine yardımcı oluyor. Kolesterolü düşürüyor ve migren ağrısına faydalı. Böbrek ve eklemlerdeki iltihaplanmalarda tedavi edici özelliğe sahip.

Kivi, başlı başına bir C vitamini deposu. Bir adet kivide günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacından fazlası bulunuyor.

Vişne, şeker oranı kirazdan düşük olduğu için daha az kalori içeriyor. Ateşi düşürüyor ve susuzluğu gideriyor. Koyu renkli vişneler, açık renklilere oranla daha fazla mineral içeriyor.

Armut, kalp, damar sağlığı, alçak kan Basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırıyor.

Üzüm, böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenliyor. Karaciğeri temizliyor.

Siyah üzüm, kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yeniliyor. Sindirimi kolaylaştırıyor, kansızlığı gideriyor ve bebeklerin gelişimi için çok faydalı.

İncir, bağırsakları çalıştırıyor, enerji veriyor ve cinsel güce yardımcı. Yüksek kan basıncını düşürüyor, kemik yoğunluğunu artırıyor

Meyvelerin Faydaları haberi 30.06.2011 Saat: 13:56 tarihinde eklendi.

Ekleyen : admin

1653
BU KATEGORİYE EKLENEN DİĞER HABERLER
  • Bahar döneminde göz alerjisi artıyorBahar döneminde göz alerjisi artıyor-Gözlerde kızarıklık, kaşıntı ve zaman zaman çapaklanmaya neden olan göz alerjisi bahar döneminde artış gösteriyor
  • Köylere sağlık götürdülerKöylere sağlık götürdülerTıp fakültesi öğrencileri, Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin "Sağlık Turnesi" projesi kapsamında, Trakya'da 12 köyde tansiyon, şeker ...
  • KKKA vakaları görülmeye başladıKKKA vakaları görülmeye başladıGOÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duygu, "İlkbahar birlikte keneyle, hayvanlarla temas arttı ve KKKA vakaları görülmeye başladı" dedi.
  • Beynin en iyi çalıştığı yaş 24Beynin en iyi çalıştığı yaş 24Kanadalı bilim adamlarının araştırması, bilişsel becerilerin en üst düzeye ulaştığı dönemin 24 yaş olduğunu gösterdi.
  • Sara ilacına geçici ithalat izniSara ilacına geçici ithalat izniSağlık Bakanlığı, piyasada zor bulunan belirli tiplerdeki sara, nöbet veya titreme ataklarının tedavisinde kullanılan "Mysoline" isimli ...
  • Sinop'ta KKKA'dan ölümSinop'ta KKKA'dan ölümSinop'un Boyabat ilçesinde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedaviye alınan kişi öldü.
  • Ayrım yapılmadan hizmet veriliyorAyrım yapılmadan hizmet veriliyorYeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Alimoğlu, dünyanın neresinde olursa olsun temel tıbbi bakım ve sağlık ...
  • Talasemi önlenebilirTalasemi önlenebilir- Türkiye'de sayıları yaklaşık 4 bin 500'ü bulan talasemi hastaları, yüksek tedavi giderleri, uygun kan bulmada güçlük ve iş ...
  • Uzmanlardan diş macunu uyarısıUzmanlardan diş macunu uyarısıAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duran, içinde aşındırıcı bulunan diş macunları veya piyasada toz halinde satılan ...
Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.